Wybrano dyrektorów
fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Wybrano dyrektorów

Rozstrzygnięte zostały 2 konkursy na stanowisko dyrektorów: Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk.Piotr Kozieł wygrał konkurs na dyrektora Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce, całorocznej placówki oświatowej która organizuje m.in. zielone szkoły. Stanowisko obejmie od stycznia 2021 r. 
Nowy dyrektor DWD w Porąbce nie będzie musiał się wdrażać na nowym stanowisku, ponieważ w placówce przy ul. Wielkiej Puszczy pracuje jako nauczyciel-wychowawca od 15 lat. Jak mówi największym wyzwaniem dla placówki jest obecnie funkcjonowanie w warunkach pandemii COVID-19. Posłuchaj
Propozycja indywidualnego pobytu dziecka w ośrodku na czas nauki zdalnej, to pomysł właśnie nowego dyrektora. Wystarczy, by uczeń miał podręczniki i laptopa.
 
Zmiany na stanowisku dyrektora nie będzie natomiast w Szkole Mistrzostwa Sportowego z siedzibą w Buczkowicach. Dotychczasowy dyrektor - Jarosław Konior był jedynym kandydatem w konkursie, który ostatecznie wygrał. Sportową szkołą kieruje od 10 lat

Konkursy na oba stanowiska przeprowadziło Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, które jest organem prowadzącym jednostek. Nowi dyrektorzy zostali wybrani na 5 lat.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: