Uwaga! Na chodnikach szklanka!
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Uwaga! Na chodnikach szklanka!

Bez problemu jedzie się obecnie do Wisły. Na wyremontowanej drodze wojewódzkiej przeszkód już nie ma. Wahadła zniknęły. Turyści, którzy już bez stania w korkach docierają do Wisły, na miejscu mają jednak obecnie innego rodzaju problemy.Chodniki zamieniły się w... lodowiska! Jest bardzo ślisko. Dlatego kontuzji można doznać nie tylko na stokach, ale właśnie na chodniku czy deptaku.  
– Przydałoby się trochę soli albo piasku, bo można się zabić – mówi nam jeden z turystów, który narzeka, że nie zabrał ze sobą do Wisły... łyżew. Posłuchaj
 
Co  na to burmistrz Wisły? Tomasz Bujok zaznacza, że obecna pogoda nie jest sprzymierzeńcom służb miejskich, ale chodniki są posypywane piaskiem.
- Staramy się sypać te miejsca, które są śliskie, nie jesteśmy w stanie posypać całej Wisły – mówi Tomasz Bujok. Samorządowiec podkreśla też, że wiele odcinków chodników nie należy do miasta, jak np. te przy drodze wojewódzkiej. Posłuchaj
Niebezpiecznie dla pieszych jest jednak również na deptaku i na Placu Hoffa w centrum miasta.    
 
Jutro pogoda w Wiśle ma się zmienić. Jak przewidują synoptycy, zacznie sypać śnieg, który przysypie szklankę na chodnikach. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: