Udusił ciężarną żonę. Piotr Sz. usłyszał wyrok
fot. Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Udusił ciężarną żonę. Piotr Sz. usłyszał wyrok

Dziś w sądzie w Bielsku-Białej zapadł wyrok w sprawie, która wstrząsnęła regionem w październiku 2019 roku.Na 25 lat więzienia skazał sąd Piotra Sz., byłego strażnika miejskiego z Bielska-Białej, oskarżonego o zabójstwo żony. Mężczyzna udusił Izabelę Sz., owinął ciało folią stretchową i wywiózł do lasu w okolice Siewierza. Kolejnego dnia zgłosił zaginięcie. W tej sprawie był obszerny materiał dowodowy. Wśród głównych dowodów nagranie, na którym słychać także ponad 20-minutowy fragment przebiegu samego zabójstwa. Izabela Sz. ukryła dyktafon pod szafą, bo chciała nagrać moment, w którym mąż przyznaje się do zdrady. 

Para starała się o dziecko, Izabela Sz. dwukrotnie poroniła. Oboje mieli dobrą opinię w pracy. Piotr Sz. w straży miejskiej pracował przez 10 lat, jego żona pracowała w opiece społecznej. Małżeństwo do sierpnia 2019 roku, czyli na dwa miesiące przed tragedią, postrzegane było jako zgodne. Z ustaleń jednak wynika, że relacje małżonków komplikować zaczęły się tak naprawdę wiosną. Piotr Sz. miał romans z koleżanką z pracy. 

Proces w tej sprawie rozpoczął się w styczniu tego roku. Prokuratura wnioskowała o dożywocie dla byłego strażnika miejskiego. Sąd nie uznał, by Piotr Sz. przed morderstwem miał znęcać się nad żoną, co znalazło się w akcie oskarżenia. Nie uznano także, że było to zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Piotr Sz. miał działać pod wpływem emocji. Wyrok odczytał sędzia Jarosław Sablik. Posłuchaj.

Mężczyzna może ubiegać się o przedterminowe opuszczenie więzienia nie szybciej niż po odbyciu 20 lat kary. Musi także zapłacić bliskim ofiary po 50 tys. złotych oraz opłacić koszty sądowe. Wyrok nie jest prawomocny.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: