Udało się zebrać miliony! Dla Zosi…
fot.: Fb Zosia SaMosiA. Zosia Pająk kontra SMA
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Udało się zebrać miliony! Dla Zosi…

10-miesięczna Zosia Pająk ze Skawinek, w powiecie wadowickim, dostanie najdroższy lek świata. Dziewczynka cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA).Pasek zbiórki zazielenił się w 100%! - poinformowali uradowani wolonariusze. Potrzebne pieniądze na jedyny lek, który może uratować życie Zosi, zbierano w internetowej zbiórce, ale także podczas kiermaszy ciast i zabawek. Ostatnie takie wydarzenie, na które Was zapraszaliśmy, odbyło się w minioną niedzielę m.in. w Chybiu, gdzie zebrano ponad 40 tys. zł. Ale koszt terapii genowej to ponad 10 mln zł. Organizatorzy wydarzeń charytatywnych nie poddawali się, ale bali, że nie zdążą z pomocą...
 
O przekazaniu brakującej kwoty dla Zosi zdecydowali rodzice innej dziewczynki, która swoją walkę z chorobą przegrała… Nadia odeszła w tym miesiącu, a jej rodzice podjęli decyzję, że pieniądze zebrane na leczenie ich dziecka, które nie zostały wykorzystane, pomogą właśnie małej mieszkance Skawinek. 
Nadia czuwając nad Zosią przesunęła malutką rączką pasek zbiórki do końca wypełniając go zielenią  Aniołku Nasz tak bardzo dziękujemy za ten dar  - napisali na facebookowym profilu - Zosia SaMosiA. Zosia Pająk kontra SMA- wolontariusze.
 
W domu Zosi zapanowało wzruszenie, ulga i radość. Wieczorem przed jej domem zebrały się osoby zaangażowane w zbiórkę dla dziewczynki, by cieszyć się ze szczęśliwego finału akcji! Już za kilka dni Zosia będzie mogła pojechać do Lublina na badania przygotowawcze przed podaniem terapii genowej. A za kilkanaście dni zostanie jej podany najdroższy lek świata, dając szansę na zdrowie i lepsze życie! 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: