To się nazywa przygoda
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

To się nazywa przygoda

Będzie można zobaczyć zdjęcia dokumentujące wielkie ściganie samochodów z komunistycznym rodowodem! W Żywcu zorganizowane zostanie spotkanie z uczestnikami rajdu Złombol.Samochodem lublin przyjadą do Żywca uczestnicy słynnego już rajdu. Spotkanie z nimi to okazja do wysłuchania fascynujących historii. Ci, którzy wzięli udział w Złombolu choć raz, mają o czym opowiadać – zapewnia Ania Zięba. Posłuchaj

Samochodowych rajdów jest na świecie wiele, ale Złombol to rajd wyjątkowy. Po pierwsze dlatego, że jest imprezą charytatywną. Pieniądze, które trzeba zdobyć aby wystartować, są przekazywane na rzecz wychowanków domu dziecka. 
Po drugie, gromadzi pasjonatów marek znanych w PRL-u. Autami wyprodukowanymi w czasach gospodarki centralnie planowanej, pokonują tysiące kilometrów.

Jeśli macie ochotę porozmawiać z jedną z załóg, która w Złombolu wystartowała, jest ku temu świetna okazja. Spotkanie z „Żubrówka Team” przygotowuje Żywiecka Fundacja Rozwoju. Posłuchaj Oprócz wysłuchania złombolowych historii i zobaczenia zdjęć z rajdów charytatywnych, będzie można również poznać jednego z Producentów z pasją. 

Wszystko odbędzie się w najbliższą sobotę w siedzibie Żywieckiej Fundacji Rozwoju przy ul. Dworcowej, początek o godz. 18:00. Jest bezpłatne.


Na zdjęciu: po zjeździe z Przełęczy Transfogaraskiej w Rumunii, w lublinie padł rozrusznik....Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: