Stacja w przebudowie
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Stacja w przebudowie

Trasa kolejowa od Bronowa do Skoczowa będzie gotowa w tym roku – zapewniają przedstawiciele Polskich Linii Kolejowych. PKP PLK przebudowuje linię do Wisły Głębce, prace rozłożone są jednak na 2 lata.Koleją wygodniej pojedziemy w Beskid Śląski – zapowiada PKP PLK. Na razie jednak pociągi z Chybia do Wisły Głębce nie kursują w ogóle. Trasa jest gruntownie przebudowywana. W tym roku na odcinku z Bronowa do Skoczowa.

Właśnie na stacji w Skoczowie przedstawiciele kolejowej spółki poinformowali o wykonanych i planowanych pracach. Między Bronowem a Skoczowem położono 14 km nowych torów.
Na koniec tego pierwszego odcinka robót w grudniu powinniśmy mieć zrobioną nawierzchnię torową oraz nową sieć - mówi dyrektor regionu śląskiego PKP PLK Andrzej Kudła. Posłuchaj

W grudniu planowane jest przywrócenie ruchu kolejowego do Wisły. A na wiosnę przyszłego roku mają rozpocząć się prace na odcinku od Skoczowa do Wisły Głębce.

W ramach inwestycji nie tylko wymieniane są tory, prowadzona jest przebudowa stacji i przystanków. Zmienia się m. in. stacja w Skoczowie. W tej chwili mamy wykonane odwodnienie, zapalowane fundamenty do słupów trakcyjnych, roboty peronowe już są na ukończeniu – mówi kierownik kontraktu Monika Stempel. Posłuchaj Na stacji powstaje również budynek Lokalnego Centrum Sterowania.

Nowe perony wybudowano już w stacji Pierściec i na przystankach osobowych Zaborze oraz Chybie Mnich

W wyniku inwestycji pociągi do Wisły pojadą szybciej. Przywrócone zostanie również kolejowe połączenie z Goleszowa do Cieszyna.


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: