Psy oddawane do eutanazji? U nas na pewno nie
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Psy oddawane do eutanazji? U nas na pewno nie

Z powodu strachu przed koronawirusem ludzie oddają swoich czworonożnych przyjaciół, a nawet poddają psy eutanazji – takie informacje można przeczytać w internecie. Sprawdziliśmy. W Bielsku-Białej takie problemy nie występują.Nie zauważyliśmy zwiększonej liczby zwierząt w schronisku, nikt też nie dzwonił do nas pytając o eutanazję - uspokaja kierownik schroniska dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej Dominik Domiszewski. Posłuchaj 

„Informacje o masowym oddawaniu psów i innych zwierząt towarzyszących do eutanazji z powodu epidemii koronawirusa w Polsce to typowy fake news” a właściciele zwierząt mogą być spokojni - ich podopieczni nie przenoszą koronawirusa”. To z kolei komunikat Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej.

Schronisko w Bielsku-Białej obecnie nie przyjmuje gości, zwierząt nie mogą odwiedzać też wolontariusze. To oczywiście ze względów bezpieczeństwa. 

Adopcja psów została ograniczona, choć może być przeprowadzona. Czworonoga trzeba jednak wybrać przeglądając stronę internetową bielskiej placówki.
Psy zarówno zaginione, jak również te, które chcemy adoptować można odbierać przed bramą placówki przy minimalnym kontakcie z jednym pracownikiem - podkreśla Dominik Domiszewski. Wcześniej jednak trzeba zadzwonić i umówić się. Posłuchaj 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: