Policjanci zatrzymali "panią doktor"
fot.: archiwum (KPP Oświęcim)
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Policjanci zatrzymali "panią doktor"

18-latka jest podejrzana o udział w oszustwie metodą „na lekarza". Starsze osoby, które uwierzyły, że ich bliscy są poważnie chorzy, straciły przeszło 100 tysięcy złotych oraz kosztowności!Od września do bielskich policjantów zaczęły zgłaszać się starsze osoby, które padły ofiarą oszustwa. Dzwoniła do nich "pani doktor", informując o potrzebie pilnego zakupu nierefundowanego leku na covid dla rzekomo poważnie chorego członka rodziny. Pokrzywdzeni przekazali oszustce swoje oszczędności oraz kosztowności. 

Sprawą zajęli się bielscy kryminalni, którzy zebrali i przejrzeli zapisy kamer monitoringu. Dzięki temu wpadli na trop oszustki. Ostatecznie, 28 listopada zatrzymali kompletnie zaskoczoną widokiem policjantów kobietę, która została rozpoznana przez oszukanych.
 
Oszustką okazała się 18-letnia mieszkanka Poznania. Po zatrzymaniu trafiła do policyjnego aresztu, a następnie usłyszała zarzuty dotyczące pięciu oszustw na terenie Bielska-Białej. Na wniosek śledczych i prokuratury bielski sąd zastosował wobec niej areszt. Za popełnione przestępstwa kobiecie grozi kara do 8 lat więzienia.
 
Policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że aresztowana kobieta metodą „na lekarza” oszukała lub próbowała oszukać również inne osoby na terenie kraju. Dotychczasowe ustalenie wskazują również na to, że podejrzana nie działała sama. Pomagała jej co najmniej jedna osoba.
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: