Pobiegli i dobiegli. Będzie wózek, ortezy i gorset
Fot. Beata Stekla
Beata SteklaBeata Stekla

Pobiegli i dobiegli. Będzie wózek, ortezy i gorset

Wózek inwalidzki dostanie 13-letnia niepełnosprawna Kasia, gorset i ortezy 3,5-letni Wiktorek cierpiący na rdzeniowy zanik mięśni. Wszystko dzięki biegaczom biorącym udział w 21. Półmaratonie Żywieckim.Wystarczyło, aby zainteresowani uczestnicy biegu przypięli do ubrania kartkę z napisem "Biegnę dla Kasi i Wiktora" - i dotarli do z nią mety. W zamian Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała pieniądze na rzecz obu dzieci. Dzięki temu każde z nich otrzymało czek na 10 tysięcy złotych. Ich przekazanie odbyło się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żywcu.

Kasia, która jest uczennicą tej szkoły powiedziała nam, że wózek jest już wybrany i będzie w kolorach pomarańczowym i białym. - Będzie przede wszystkim lekki, wygodniejszy i bardziej dopasowany do postury Kasi. Myślimy, aby został w szkole i ułatwiał jej poruszanie - uzupełniła opiekunka dziewczynki, Agata Misiarz. Posłuchaj

Obecny wózek nadal będzie służył 13-latce - w domu.

Dzięki charytatywnej akcji organizowanej przy okazji półmaratonu, finansowe wsparcie uzyskało już dziesięciu podopiecznych żywieckiego ośrodka. 

Uroczyste wręczenie czeków poprzedził występ kolędników, w których wcielili się podopieczni szkoły.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: