Ostatnie pożegnanie wicestarosty. Pośmiertnie odznaczony
fot. print screen/YouTube/Parafia Kozy
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Ostatnie pożegnanie wicestarosty. Pośmiertnie odznaczony

Dziś w Kozach odbył się pogrzeb śp. Grzegorza Szetyńskiego, wicestarosty bielskiego.Wicestarosta bielski za wybitne zasługi w działalności społecznej i samorządowej został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie, nadane przez Prezydenta RP, przekazał wdowie - wiceminister Stanisław Szwed. Posłuchaj.

- Przyszło nam Cię żegnać. Jednakże są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Są słowa, które zawsze będą wywoływać morze łez i są takie osoby, na myśl o których zawsze zasypuje nas lawina wspomnień. Pracowaliśmy razem przez prawie 16 lat [...]. Pozostawiasz wspomnienie o sobie jako dobry człowiek, pomagający wszystkim, bez wyjątku [...]. Dziękuje za wszelkie dobro, które pozostawiasz. Za uśmiech i wskazanie, że tylko rozmowa prowadzi do zgody [...] - to fragment pożegnania jakie w trakcie mszy pogrzebowej wygłosił starosta bielski, Andrzej Płonka. Posłuchaj.

- Ta jego empatia do ludzi słabszych, ta jego służba [...], zawsze można było na niego liczyć, nigdy nie odmawiał pomocy. Myślę, że wszyscy tak zapamiętamy Grzesia, który służył drugiemu człowiekowi - to z kolei wspomnienie wiceministra Stanisława Szweda. Posłuchaj.

Grzegorz Szetyński był radnym Rady Powiatu Bielskiego czterech kadencji. Od 2010 roku nieprzerwanie pełnił funkcję wicestarosty. Przez lata podlegały mu wydziały: gospodarki mieniem, budownictwa oraz ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa, a jego oczkiem w głowie była pomoc społeczna. Doprowadził do utworzenia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czechowicach-Dziedzicach i Kozach oraz rozbudowy warsztatów przy Bielskim Centrum Psychiatrii - Olszówka. To dzięki jego zaangażowaniu podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Wilkowicach mają coraz lepsze warunki. Dbał też o mieszkańców czechowickiego domu dziecka. Wicestarosta działał charytatywnie. Współpracował ze stowarzyszeniami i grupami parafialnymi na rzecz osób dotkniętych ubóstwem, niepełnosprawnością, czy ciężką chorobą. Współpracował z PCK, Caritas i klubami Honorowych Dawców Krwi. Był  przewodniczącym Rady Krajowej Stowarzyszenia Charytatywnego im. Ojca Pio. Samorządowiec działał także na rzecz rolnictwa ekologicznego, organizował konferencje popularno-naukowe, był inicjatorem powstania Podbeskidzkiego Centrum Mikroorganizmów w Kaniowie.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3Zobacz inne wiadomości tego autora: