Okradali "benzyniaki"
Fot. KMP BB
Beata SteklaBeata Stekla

Okradali "benzyniaki"

Policjanci wytropili dwóch mężczyzn, którzy z okolicznych stacji benzynowych ukradli paliwo warte kilkadziesiąt tysięcy złotych.

23 i 30-latek kupowali samochody o niskiej wartości, nie przerejestrowywali ich, a następnie zakładali na nie tablice rejestracyjne skradzione z innych pojazdów. Paliwo tankowali do umieszczonych w bagażniku lub na tylnym siedzeniu plastikowych pojemników - i odjeżdżali "zapominając" zapłacić rachunek. Za każdym razem ich łupem padało średnio około 100 litrów paliwa. 

Pierwszy w ręce stróżów prawa wpadł 23-letni czechowiczanin. Mężczyzna usłyszał zarzut blisko 80 kradzieży paliwa. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

30-letni bielszczanin ukrywał się jeszcze przez blisko miesiąc. Kiedy wreszcie wpadł, również usłyszał zarzut blisko 80 kradzieży paliwa. On także został aresztowany na 3 miesiące. 30-latek był już karany, dlatego jako recydywista będzie musiał liczyć się z surowszym wymiarem kary. Swój przestępczy proceder prowadził pomimo tego, że przebywał na warunkowym zwolnieniu.

W toku dalszego śledztwa policjanci i prokurator ustalili, że mężczyźni dokonali w sumie 111 kradzieży paliwa o łącznej wartości ponad 40 tysięcy złotych. Każdemu z nich grozi teraz kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. O ich losie zdecyduje niebawem sąd.Zobacz inne wiadomości tego autora: