Nietypowa tabliczka pojawiła się przy ruchliwej trasie
Gmina Porąbka/Facebook
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Nietypowa tabliczka pojawiła się przy ruchliwej trasie

Żółta tabliczka, na której namalowany jest... jeż. Taka tabliczka pojawiła się przy ul. Żywieckiej w Porąbce. To trasa ze wzmożonym ruchem samochodów, którą jeże mocno sobie upodobały.- Jest to akcja ogólnopolska organizacji ekologicznej "uwaga jeże". Wiemy, że w okresie jesiennym one się tutaj poruszają po drogach. U nas nie tylko są jeże, jest też mnóstwo innej zwierzyny. W sposób szczególny trzeba być ostrożnym. Zwłaszcza teraz, gdy prowadzone są remonty dróg. Mamy bardzo dużą przebudowę drogi wojewódzkiej i ten ruch jest nasilony - opowiadał nam Paweł Zemanek, wójt gminy Porąbka. 

Takich znaków jak z napisem "uwaga na jeże" w gminie Porąbka jest więcej. Z początkiem roku informowaliśmy o postawieniu znaku z hasłem " uwaga morsy". Tabliczka swoje miejsce znalazła przy kaskadach na ul. Stadionowej. Informuje o tym, że przy niższej temperaturze, w zimnej wodzie, mogą się kąpać morsy. Posłuchaj.

Wspomniana organizacja ekologiczna podobne tablice ustawiła m.in. w Bielsku-Białej, Mysłowicach, Katowicach, czy Jaworznie.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: