Nie o taki żółty im chodziło
fot.: Fb Kino na Granicy/Kino na Hranici
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Nie o taki żółty im chodziło

Kino na Granicy odwołane! 22. edycja tej popularnej i prestiżowej imprezy filmowej organizowanej w Cieszynie i Czeskim Cieszynie nie odbędzie się.Taką decyzję podjęto w związku z oznaczeniem na żółto powiatu cieszyńskiego. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się wprowadzić obostrzenia w powiatach, w których liczba zakażeń jest duża. Lista powiatów zaznaczonych na żółto i czerwono ma być poddawana bieżącej analizie i modyfikowana dwa razy w tygodniu.

Na razie jesteśmy żółci, ale nie mamy pewności, czy w kolejnych dniach pogranicze nie zabarwi się na czerwono, co - wg nowych zasad resortu zdrowia - skutkowałoby całkowitym zakazem organizacji imprez w regionie. Ponadto kolor żółty narzuca na nas konieczność zredukowania liczby publiczności do 100 osób w sali. Nie będziemy zatem w stanie zapewnić wszystkim naszym widzom miejsc w kinie. Sytuacja w Czechach również nie ulega poprawie, w przygranicznych powiatach dochodzi do wzrostu zakażeń - napisali organizatorzy festiwalu filmowego uzasadniając jego odwołanie.

Podkreślają, że żółty kolor towarzyszył od początku organizacji 22. Kino na Granicy / Hranici – Cieszyn / Český Těšín. Wywoływał radość i dodawał energii do działania. Teraz na żółto “zaświecił się” na mapie Ministerstwa Zdrowia cały powiat cieszyński, a to oznaczać musiało jedno: festiwalu nie będzie.

Kino na Granicy miało zostać zorganizowane w ostatnich dniach sierpnia.


Zobacz inne wiadomości tego autora: