Nie ma imienia. Mieszka w szkole
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Nie ma imienia. Mieszka w szkole

Mają najpiękniejszą pracownię do nauk przyrodniczych w województwie! Szkoła podstawowa w Górze wygrała tegoroczną edycję konkursu na „Zieloną Pracownię”, który ogłosił WFOŚiGW w Katowicach.Z początku XX wieku przenieśliśmy się w wiek XXI! Tak metamorfozę jaką przeszła w minione wakacje szkoła podstawowa w Górze opisuje dyrektor placówki. To była największa inwestycja oświatowa w gminie Miedźna (pow. pszczyński). Budynek gruntownie wyremontowano, a na dodatek wybudowano wielofunkcyjne boisko oraz parking.

To nie wszystko. Uczniowie w Górze uczą się już przyrody w pięknej i nowoczesnej „Zielonej Pracowni”. Szkoła została bowiem laureatem konkursu ogłoszonego przez WFOŚ w Katowicach.

Obecny wygląd pracowni to zasługa samych uczniów, którzy ją na nowo zaprojektowali. Pomysły 12-latków sfinansował właśnie katowicki WFOŚ - mówi dyrektor szkoły Agnieszka Wojtala. Posłuchaj

W „Zielonej Pracowni” jest nie tylko nowoczesny sprzęt, ale też "kąt ciszy", w którym dzieci mogą odpocząć po lekcjach. A w wolnych chwilach towarzyszy im żółw, który mieszka w szkolnym akwarium. Na razie nie ma imienia, ale wkrótce to się zmieni. Aby wybrać odpowiednie, ogłoszony zostanie specjalny konkurs. Posłuchaj

Dodajmy, że na wyposażenie „Zielonej Pracowni” szkoła w Górze dostała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska 35 tys zł.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: