Nagroda specjalna za głosowanie!
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Nagroda specjalna za głosowanie!

Do wzięcia udziału w niedzielnych wyborach prezydenckich stara się zmobilizować wyborców specjalnymi nagrodami MSWiA. Podobne zachęty oferują samorządy.Aby zachęcić do głosowania w tegorocznych wyborach prezydenckich Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło „Bitwę o wozy”. Małe gminy z najwyższą wyborczą frekwencją mogą zdobyć nowy wóz dla swoich strażaków. W pierwszej turze rekordową frekwencję w woj. śląskim odnotowano w gminie Koszarawa, dlatego z nowego samochodu będzie wkrótce się cieszyć tamtejsza jednostka OSP.

Inną formę zachęty dla mieszkańców wybrał natomiast samorząd  w Oświęcimiu. Place zabaw, które znajdą się na terenach obwodu wyborczego z największą frekwencją wzbogacą się o nowe urządzenia zabawowe. Przeznaczamy na ten cel 20 tys. zł - zapowiedział prezydent miasta Janusz Chwierut.
 
Akcja profrekwencyjna dotyczy wyłącznie 23 stałych obwodów wyborczych, z wyłączeniem dwóch obwodów odrębnych. Jeden z nich znajduje się w Zespole Opieki Zdrowotnej Szpitalu Powiatowym przy ul. Wysokie Brzegi, a drugi w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Sióstr Serafitek przy ul. Kościuszki.
 
Dodajmy, że frekwencja w pierwszej turze wyborów 28 czerwca wyniosła w całym kraju 64,51 procent. W Oświęcimiu głosowało nieco więcej, bo 67,29 procent wyborców.


Zobacz inne wiadomości tego autora: