Na podwójnym gazie do baru
Straż Miejska w Cieszynie
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Na podwójnym gazie do baru

Kierowca, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, podjechał samochodem na ul. Górny Rynek i poszedł do jednego z barów. Takie zgłoszenie odebrał dyżurny straży miejskiej w Cieszynie.Na miejscu natychmiast pojawił się patrol. Do strażników podszedł mężczyzna z dziewczyną, która odbywała praktykę w jednym ze sklepów i twierdził, że to ona odwiezie go do domu. Nastolatka była jednak nieletnia i nie miała prawa jazdy. Tłumaczyła, że mężczyzna wręczył jej kluczyki, a następnie zażądał odwiezienia.

Z upływem czasu mężczyzna, od którego silnie czuć było woń alkoholu, stawał się coraz bardziej agresywny wobec strażników. Zaczął im grozić i uderzać w szybę radiowozu. Mundurowi musieli użyć chwytów obezwładniających. Po chwili z odsieczą przybył patrol policji, któremu agresora przekazano.

"Problem z prowadzącymi samochody pod wpływem alkoholu i środków odurzających niestety występuje również w Cieszynie i jest coraz większy. Straż Miejska w Cieszynie i Policja razem współdzialają w celu ograniczenia skali tego zjawiska" - komentuje burmistrz miasta. Gabriela Staszkiewicz apeluje: "Reagujmy!
Jeśli zauważycie Państwo podejrzaną sytuację proszę o kontakt z odpowiednimi służbami - od tego zależy nasze bezpieczeństwo!"


Zobacz inne wiadomości tego autora: