Mały, ale "robi" wielką robotę
fot. SUEZ Bielsko-Biała
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Mały, ale "robi" wielką robotę

W piątek w przestrzeni Bielska-Białej stanie kolejny maluch na nakrętki.Ten maluch będzie jednak inny od pozostałych, wyróżniać go będzie nie tylko kolor konstrukcji. Nad tym maluchem od początku do końca opiekę sprawować będzie SUEZ Bielsko-Biała. Spółka ufundowała konstrukcję, będzie ją opróżniać z nakrętek i środki przekaże wybranej fundacji. Tą fundacją jest "Pomaluj mój świat".

- Był miły wtorkowy poranek, który nie zapowiadał niczego niezwykłego, aż tu nagle dzwoni telefon i okazuje się, że dzwoni do mnie pani prezes SUEZ Bielsko-Biała, zapraszając mnie na spotkanie. Nie za wiele powiedziała mi przez telefon. Natomiast już na tym spotkaniu okazało się, że jesteśmy fundacją, którą oni wybrali spośród 160 fundacji znajdujących się w Bielsku, więc jest to dla nas ogromny zaszczyt. Chcą nam przekazać malucha. Malucha, do którego będą zbierane plastikowe nakrętki - opowiadała nam Dagmara Walczak, prezes fundacji "Pomaluj mój świat". Posłuchaj.

Wiadomo, że maluch zostanie postawiony na Os. Słonecznym, i że będzie w kolorze białym. Obok konstrukcji znajdzie się tabliczka, na której umieszczone zostaną informacje dot. celu na jaki przekazane zostaną środki pochodzące ze zbiórki nakrętek (na tej tabliczce będzie także kod QR, po zeskanowaniu także o wiele więcej będziecie wiedzieli o zbiórce). Tym celem jest seans w komorze hiperbarycznej. Takiej formy terapii potrzebują m.in. dzieci ze spektrum autyzmu, z porażeniem mózgowym i z niedotlenieniem.

- Środki dla naszych podopiecznych zbieramy poprzez prowadzenie różnego rodzaju zbiórek publicznych, eventów. Zanim nastąpił czas covidowy, dużo udzielaliśmy się w galeriach handlowych - dodaje Dagmara Walczak. Posłuchaj.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: