Kuchnia bardziej funkcjonalna, bawialnia z większą liczbą atrakcji
fot. Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Kuchnia bardziej funkcjonalna, bawialnia z większą liczbą atrakcji

Trwa remont Domu Matki i Dziecka Caritas w Bielsku-Białej.Jak opowiadała nam s. Blanka Stawniczy, teraz prace skupione są na remoncie kuchni i bawialni. Ta pierwsza musi być dostosowana do potrzeb ok. 20 osób, bo tylu podopiecznym średnio zapewnia dach nad głową placówka w Lipniku.

Kiedy koniec remontu? - My już jesteśmy w takiej zaawansowanej fazie, więc myślę, że może to będzie koniec przyszłego tygodnia. Oczywiście mówię o takich pracach podstawowych, które pozwolą na użytkowanie tych pomieszczeń. Nie ukrywam, że ze względu na duże koszty, jeżeli chodzi o takie wykończenie, wyposażenie, uzupełnianie tego wyposażenia - szczególnie bawialni - to na pewno dajemy sobie więcej czasu - objaśniała nam kierownik placówki w Lipniku. Posłuchaj.

Dom Matki i Dziecka Caritas zapewnia opiekę samotnym kobietom w ciąży i matkom z małoletnimi dziećmi. Zmienił się regulamin placówki i teraz przebywają tam nie tylko matki z noworodkami, ale i z dziećmi do 9. roku życia. Dom prowadzą siostry nazaretanki. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: