Kontynuacja rozbudowy BCO i ul. Cieszyńskiej. Bez remontu "Panoramy"
fot. arch.
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Kontynuacja rozbudowy BCO i ul. Cieszyńskiej. Bez remontu "Panoramy"

- Myślę, że odkąd 14 lat pracuję w samorządzie, to tak trudnego budżetu nie było - to komentarz prezydenta Bielska-Białej w kontekście pytania o projekt przyszłorocznego budżetu miasta.Przyszłoroczny budżet Bielska-Białej zdominują zadania własne i kontynuacja ogromnych inwestycji jak rozbudowa Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego i rozbudowa ul. Cieszyńskiej. 

- Będziemy kontynuować rozpoczęta rewitalizację bielskich kamienic. Nowe zadania, które wchodzą mimo tych trudnych czasów, to rozbudowa ul. Łowieckiej. Nie odpuszczamy walki z niską emisją [...]. Rozpoczynamy w przyszłym roku rozbudowę Przedszkola nr 4 przy ul. K. Wielkiego, jak również wyczekiwana inwestycja jeśli chodzi przedszkole przy ul. Janowickiej w Hałcnowie - wylicza prezydent miasta. 

W 2021 roku ruszy także przebudowa Pl. Wojska Polskiego wraz z ul. Cyniarską (zadanie realizowane będzie przez dwa lata).

Z przyszłorocznych planów do realizacji wypadł remont "Panoramy", czyli kąpieliska przy ul. Konopnickiej. Odłożyć w czasie trzeba było także remont ul. Akademii Umiejętności i J. Tuwima. Jak mówił nam prezydent Bielska-Białej, inwestycje i zadania, które trzeba było wyciąć z przyszłorocznego budżetu przekroczyły w sumie ponad 100 mln złotych. - Bo inaczej zeszlibyśmy w rejony nieodpowiedzialności - komentował Jarosław Klimaszewski. Indywidualny wskaźnik zadłużenia liczony na przyszły rok wyniesie 3,02% przy dopuszczalnych ustawowo 11,37%.Posłuchaj.

Zaznaczmy, przedstawiono projekt uchwały budżetowej miasta na przyszły rok. W grudniu, w trakcie sesji, odbędzie się głosowanie nad tą propozycją.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: