Jezuita skierowany do miejsca odosobnienia
fot.: jezuici.pl
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Jezuita skierowany do miejsca odosobnienia

Oskarżany o wykorzystywanie seksualne młodych kobiet w Czechowicach-Dziedzicach jezuita Maciej Sz. został skierowany przez przełożonego do miejsca odosobnienia. Ma również zakaz „sprawowania świętej posługi, jakiegokolwiek kontaktu o charakterze duszpasterskim i noszenia stroju duchownego”.Historie skrzywdzonych przez zakonnika nastolatek opisała w serwisie Więź.pl, dziennikarka Redakcji Katolickiej TVP Paulina Guzik. Informowaliśmy o tym TUTAJ. 16-latka oraz 18-letnia maturzystka zostały wykorzystane w parafii św. Andrzeja Boboli.
 
W reakcji na te publikacje, Kuria Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego najpierw wydała oświadczenie, w którym zadeklarowała gotowość udzielenia wszelkiej pomocy osobom pokrzywdzonym oraz prosiła o zgłaszanie informacji o niewłaściwych zachowaniach jezuitów. 
 
Teraz rzecznik jezuitów o. Damian Mazurkiewicz poinformował, że prowincjał o. Jarosław Paszyński nakazał o. Maciejowi Sz. udać się do konkretnego odosobnionego miejsca niezwiązanego z naszymi jezuickimi domami bądź dziełami, gdzie będzie przebywał pod nadzorem władz kościelnych”.
 
To w ramach przygotowań do otwarcia dochodzenia wstępnego, które ma zostać przeprowadzone. Autorka reportażu zapowiedziała bowiem, że świadectwo niepełnoletniej ofiary o. Macieja Sz. prześle Stolicy Apostolskiej za pośrednictwem Nuncjatury Apostolskiej w Polsce oraz prowincjała Paszyńskiego.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: