Jak nie zostać "kanapowcem" przebywając w domu?
print screen / Fb
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Jak nie zostać "kanapowcem" przebywając w domu?

Trzymaj dystans, najlepiej zostań w domu, ale też nie przytyj. Stowarzyszenie z Pszczyny publikuje w sieci serię ćwiczeń, które można wykonywać w domu podczas ogólnopolskiej kwarantanny.Drewno kominkowe, karton mleka lub poduszki. To może posłużyć do ćwiczeń, które każdy z nas może wykonywać w domu, w tym trudnym czasie. Stowarzyszenie Sportowe Aktywna Pszczyna wspólnie z oficjalnym miejskim profilem rozpoczęło kampanię promującą aktywność fizyczną. Propozycje ćwiczeń publikowane są na facebookowych profilach "Moja Pszczyna" i "Aktywna Pszczyna". Organizatorzy akcji zapewniają, że będą tam publikowane tylko proste ćwiczenia siłowo-wzmacniające.

- Nasza wspólna inicjatywa ma na celu aktywizację mieszkańców Pszczyny, ale nie tylko. Aby w tym trudnym okresie, którym jest epidemia, każdy był w stanie w swoich czterech ścianach w sposób aktywny uczestniczyć w realizacji sportowych "zajawek". Nasze ćwiczenia są dostosowane do każdego, bez względu na sposób zaawansowania. Możemy je wykonywać z użyciem domowych sprzętów - objaśnia Tomasz Opuchlik, założyciel stowarzyszenia "Aktywna Pszczyna".

- Bardzo dziękuję, ponieważ takie inicjatywy są bardzo cenne przy tej bardzo trudnej sytuacji związanej z tym, że musimy zostawać w domu, po to aby wirus się nie rozprzestrzeniał, i po to aby - mam nadzieję - w czerwcu i lipcu spokojnie móc wyjść na szlaki oraz trasy biegowe - dodaje burmistrz miasta, Dariusz Skrobol. Posłuchaj.

Na profilach regularnie publikowane będą ćwiczenia z opisem ich wykonania i ilością powtórzeń.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: