II tura wyborów prezydenckich: jak oddać ważny głos?
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

II tura wyborów prezydenckich: jak oddać ważny głos?

Lokale wyborcze otwarte będą w godzinach 7.00 - 21.00.Obowiązkowo w lokalu wyborczym trzeba mieć maseczkę na twarzy i zdezynfekować ręce. Warto także zabrać swój długopis, choć nie jest to obowiązkowe. 

Na karcie do głosowania znajdziemy dwa nazwiska. By oddać ważny głos należy postawić znak X (dwie przecinające się linie) w kratce po lewej stronie przy nazwisku wybieranego przez nas kandydata. Krajowe Biuro Wyborcze przypomina, że karta będzie ścięta w prawym górnym rogu; muszą na niej znajdować się dwie pieczęcie (wydrukowana PKW oraz odciśnięta przez obwodową komisję). 

Tożsamość wyborcy weryfikowana będzie na podstawie dokumentu ze zdjęciem. Jak mówił nam Andrzej Adamek, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bielsku-Białej, może to oprócz dowodu osobistego być także paszport lub legitymacja ze zdjęciem.Posłuchaj.

Nadal obowiązują limity osób (1 osoba na 4 m2), które w tym samym czasie będą mogły przebywać w lokalu wyborczym. Wyborcy pow. 60. roku życia, kobiety w ciąży oraz osoby niepełnosprawne będą mogły głosować bez kolejki.

Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza uprawnionych do głosowania w II turze wyborów prezydenckich jest dokładnie 29 937 795 osób. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: