Hołownia: "wchodzi w zakręt i czeka go głęboki kryzys"
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Hołownia: "wchodzi w zakręt i czeka go głęboki kryzys"

Szymon Hołownia przyjechał w środę do Czechowic-Dziedzic. W czwartek lider Polski 2050 będzie w Wiśle i Cieszynie, a w piątek w Żywcu.Na spotkanie autorskie "ze znanym publicystą, panem Szymonem Hołownią” zaprosiła swoich czytelników Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach.
Wielokrotnie przekładane z powodu pandemii spotkanie w końcu odbyło się wczoraj. Tłumu nie było, ale też liczba miejsc na sali była ograniczona. Obowiązywał dystans i maseczki. Czechowiczan pytaliśmy, czy przyszli na spotkanie do biblioteki by spotkać się z autorem książek czy też z politykiem. Odpowiedzi były różne… Posłuchaj

Dawno już nie byłem w bibliotece – przyznał rozpoczynając spotkanie w Czechowicach Szymon Hołownia. Napisał ponad 20 książek, aby je promować jeszcze niedawno z czytelnikami spotykał się regularnie. Teraz rozmawia raczej z potencjalnymi wyborcami, zwolennikami stworzonego przez siebie ruchu politycznego.
Hołownia ma jednak pomysł na nową książkę. Dotyczyć miałaby jego relacji z instytucjonalnym Kościołem i tegoż Kościoła ze światem. 
- Kościół w Polsce wchodzi w zakręt i czeka go bardzo głęboki kryzys. (...) Ja od 15 czy 20 lat mówiłem, że największym zagrożeniem dla Kościoła w Polsce jest... Kościół w Polsce. Nie wilcze oczy Tuska, nie liberalizm, nie gendery, nie zgniły Zachód, tylko to przyjdzie z wewnątrz. (...) Sami sobie to rozmontowujemy przy pomocy naszych polityków i naszej hierarchii – mówił lider Polski 2050. Posłuchaj 

Dziś Szymon Hołownia spotka się z przedsiębiorcami w Wiśle. A od godz. 12.30 będzie w Cieszynie. Tam m. in. przekaże dary zebrane dla Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Jutro odwiedzi Żywiec, w którym spotka się z samorządowcamiPosłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: