Gmina chce kupić ten teren
fot.: UM Czechowice-Dziedzice
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Gmina chce kupić ten teren

Zakup od Walcowni Metali „Dziedzice” blisko 5,5 hektarowego terenu, na którym znajdują się zabytkowe hale produkcyjne rozważa gmina Czechowice-Dziedzice. Mowa o blisko 5,5 hektarowym obszarze przylegającym do stacji PKP.Ze względu na lokalizację terenu wstępne plany samorządu zakładają utworzenie tam centrum przesiadkowego z miejscami parkingowymi. Ma to być przestrzeń otoczona zielenią, z ofertą rekreacyjno-sportową i kulturalną oraz usługami dla mieszkańców, a także z powierzchnią na wynajem dla biznesu.
 
Rozważana jest adaptacja zabytkowych hal produkcyjnych. A na zagospodarowanym terenie zastosowane byłyby nowoczesne, odnawialne źródła ciepła i energii, które w zamyśle mają zapewnić samowystarczalność energetyczną całego kompleksu. Ich zakup zostałby sfinansowany z funduszy unijnych. 
 
Intencją gminy jest tymczasem zagospodarowanie tego obszaru w sposób zgodny z potrzebami nowoczesnej miejskiej społeczności, a zarazem w sposób spójny z możliwościami jakie niesie ze sobą trwająca modernizacja stacji kolejowej – powstanie przejścia tunelowego między ulicami Hutniczą i Kolejową oraz przyszła rewitalizacja budynku dworca kolejowego – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.
 
Aby jednak zagospodarowanie terenu faktycznie odpowiadało potrzebom mieszkańców, urzędnicy zachęcają ich do dyskusji i pytają: co powinno powstać na tym terenie?
 
Na odpowiedzi mieszkańców urząd oczekuje do końca maja. Należy je wysyłać drogą elektroniczną, na adres: [email protected] 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: