Gigantyczna inwestycja. Powstanie centrum przesiadkowe
UM Bielsko-Biała
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Gigantyczna inwestycja. Powstanie centrum przesiadkowe

To będzie jedna z największych inwestycji w historii Bielska-Białej. Miasto przymierza się do budowy ogromnego centrum przesiadkowego.Ścisłe centrum miasta ma się zmienić w ogromne centrum przesiadkowe. Prezydent Jarosław Klimaszewski na naszej antenie zdradził szczegóły jednej z największych inwestycji w historii Bielska-Białej. Prace nad tym projektem trwają już od pół roku. Obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy z PKP. Ich udział jest ważny, bo inwestycja miałaby być zlokalizowana tuż przy dworcu Bielsko-Biała Główna.

-Założenie jest takie, żeby po jednej stronie ulicy Warszawskiej skumulować wszystkie środki komunikacji w systemie park&ride, z parkingami na przynajmniej 2 tysiące samochodów, tak żeby wyłączyć z ruchu samochodowego centrum miasta - mówi prezydent. Posłuchajcie!

Prace mogą pochłonąć nawet 250 milionów złotych plus przebudowa układu komunikacyjnego. O te środki miasto chce się starać w nowej perspektywie finansowej. Wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na koncepcję dla tego miejsca. Jak dodaje Klimaszewski, do udziału chce zaprosić najlepsze firmy architektoniczne w kraju. Na pytanie o finał inwestycji prezydent odpowiada - "to pewnie będzie wykraczało poza tę kadencję samorządu, ale niewiele".

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: