Dostali zielone moce do zmieniania świata
Fot. FB/Ujsoły Cksir
Beata SteklaBeata Stekla

Dostali zielone moce do zmieniania świata

12 młodym ludziom z Żywiecczyzny zapewnił to udział w projekcie Akademia EkoAsów.Izabela, Maja, Aleksandra, Ola, Natalia, Agnieszka, Zuza, Zofia, Mateusz, Kirill, Bernar i Paweł. Praktycznie przez cały miniony rok spotykali się, aby w ramach programu zdobywać teoretyczną i praktyczną wiedzę, którą będą mogli wykorzystać na rzecz ekologii, przyrody i czystego środowiska.

Wiedzę teoretyczną zapewniły im warsztaty i spotkania z ludźmi, którzy na co dzień pracują z ekologią i dbają o czystość środowiska Dzięki niewielkim grantom mogli przekuć to, czego się dowiedzieli w czyn. Podzieleni na cztery grupy zrealizowali cztery fajne projekty.

Grupa "Eseje" zorganizowała piknik wielopokoleniowy "EkoSenior - EkoJunior" w trakcie, którego mówiono m.in. o śladzie węglowym i przekazywano wiedzę o prawidłowej segregacji śmieci.

Druga grupa wymyśliła akcję "Zielone ulice". Tym sposobem wzdłuż jednej ze ścian Kina Janosik w Żywcu zasadzono bluszcz.

Team "Pszczoły fajne owady" - w skrócie "PFO" - zorganizował warsztaty z tworzenia hoteli dla pszczół (foto powyżej) i przekazał takie hotele wszystkim gminom na Żywiecczyźnie.

Z kolei filmowcy z "EcoLogic Movie" zrealizowali serię eko-filmików. 

Jak młodzi ludzie podsumowują swoje uczestnictwo w projekcie? Posłuchaj

Była to pierwsza edycja EkoAsów. Projekt zaproponowała młodym ludziom Fundacja "Partnerstwo Dorzecza Kocierzanki i Koszarawy".

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: