Cztery osoby zatrzymane po pożarze w Chybiu
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Cztery osoby zatrzymane po pożarze w Chybiu

Policja zatrzymała podejrzanych o spowodowanie ogromnego pożaru w Chybiu na Śląsku Cieszyńskim.Cztery osoby zatrzymane po pożarze odpadów w hali magazynowej w Chybiu. Z ogniem walczyło tam kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej, a żywioł został opanowany dopiero po kilkugodzinnej akcji. By wyjaśnić, kto za tym stoi, powołano specjalną kilkunastoosobową grupę funkcjonariuszy. Od początku śledczy zakładali, że pożar nie był tylko zdarzeniem losowym. Okazuje się, że powiązani z tą sprawą są mieszkańcy województwa opolskiego, a jeden z nich to mieszkaniec dolnośląskiego.
 
-To 54-letni mężczyzna i jego trzej pracownicy. Oni odpowiedzą teraz wszyscy za spowodowanie katastrofy, która zagrażała życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. To przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 10 lat - wyjaśnia Krzysztof Pawlik, rzecznik cieszyńskiej policji.Posłuchajcie!

Ich szef usłyszał dodatkowo zarzut nielegalnego usuwania odpadów niebezpiecznych. Koszt utylizacji tych zgromadzonych w hali został wstępnie wyceniony na około 800 tysięcy złotych. Dwóch mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, a dwóch objętych policyjnym dozorem.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: