Basen otwarty po remoncie
fot.: UM Cieszyn
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Basen otwarty po remoncie

Basen Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie znów otwarty! Można już z niego korzystać! Dodatkową atrakcją jest sauna.Obiekt został kompleksowo zmodernizowany i oddany ponownie do użytku. 
W ramach modernizacji, wprowadzono Elektroniczny System Obsługi Klienta (tzw. ESOK – zegarki), uruchomiono nową technologię uzdatniania wody, jest już cyrkulacja wody w niecce, zainstalowano przepływową lampę UV do dezynfekcji. Obiekt dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz uruchomiono w nim saunę!
 
Wartość inwestycji przekroczyła 13 mln zł. Ponad 4 mln zł wyłożył na ten cel Uniwersytet Śląski. 3,5 mln przeznaczyło na inwestycję Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Cieszyn dołożyło 1 mln zł, 500 tys. zł powiat cieszyński, a niespełna 250 tys. WFOŚiGW.
 
- To ważne miejsce na sportowej mapie Cieszyna. Cieszymy się ze współpracy z Uniwersytetem Śląskim także w kwestii udostępniania obiektu klubom i szkółkom pływackim, mieszkańcom i turystom. Po modernizacji to jeden z najnowocześniejszych obiektów w regionie – ocenia burmistrz Gabriela Staszkiewicz.
 
Przez cały dzień klienci indywidualni mają do dyspozycji co najmniej jeden tor, a wieczorami wszystkie. 
Basen i sauna czynne są: od poniedziałku do piątku w godz. 08.00–21.00, w sobotę w godz. 10.00–20.00. Również w wakacje: w czerwcu, lipcu i sierpniu.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: