Austriacy zakażeni. Pozostałe ekipy są bezpieczne
fot.: PZN
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Austriacy zakażeni. Pozostałe ekipy są bezpieczne

Trzech Austriaków, którzy brali udział w rywalizacji na skoczni w Wiśle Malince jest zakażonych koronawirusem. Po powrocie do swojego kraju wykonali testy, które dały wynik pozytywny.Chodzi o trenera Andreasa Widhoelzla oraz jego zawodników: Gregora Schlierenzauera i Philippa Aschenwalda. Pozostałe ekipy, które przyjechały do Wisły mogą czuć się jednak bezpiecznie – zapewnia dyrektor zawodów Andrzej Wąsowicz.

- Austriacy, tak jak na Letniej Grand Prix mieszkali nie w hotelu, który im proponowaliśmy, ale w prywatnej kwaterze. Mieli swojego kucharza, swój transport. U nas na skoczni pojawili się tylko w szatni, która była odkażana i nie mieli kontaktu ani z obsługą ani z innymi uczestnikami wydarzenia - mówi Wąsowicz. Posłuchaj

Dyrektor zawodów w Wiśle dodaje, że w trakcie zawodów na Skoczni imienia Adama Małysza był punkt wymazowy. Tam przetestowano 111 osób i stwierdzono tylko jeden pozytywny przypadek. Okazało się, że zakażony jest zawodnik rosyjski, który jednak nie przebrnął przez kwalifikacje i nie wystartował w zawodach. Ekipa rosyjska przebywa obecnie w Słowenii, tam objęta jest kwarantanną.


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: