Bielsko-Biała walczy o czyste powietrze

W każdą środę o 13:30 na antenie Radia BIELSKO.

Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej

2019-04-02

Jak ogrzewa swój dom prezydent Jarosław Klimaszewski? Czy denerwuje go czarny dym lecący z kominów mieszkańców? I co sam robi, żeby oddychało nam się lepiej? Odpowiedzi na te pytania, w ostatniej już części programu "Bielsko-Biała walczy o czyste powietrze".

Katarzyna Kordas - Biuro Zarządzania Energią UM

2019-03-27

Żeby walczyć ze smogiem, trzeba o nim wiedzieć. Najlepiej od najmłodszych lat. W kolejnym programie "Bielsko-Biała walczy o czyste powietrze" rozmawiamy z Katarzyną Kordas z biura zarządzania energią w bielskim ratuszu.

Danuta Przybyło, naczelnik wydziału ochrony środowiska UM

2019-03-20

Wstępna ocena wypadła pomyślnie, urzędnicy czekają na ostateczną decyzję w sprawie swojego wniosku. W Bielsku-Białej właściciele domów jednorodzinnych będą mogli otrzymać naprawdę duże pieniądze na odnawialne źródła energii. W programie "Bielsko-Biała walczy o czyste powietrze" rozmawiamy z Danutą Przybyło, nową naczelnik wydziału ochrony środowiska bielskiego ratusza.

Dzieci z Przedszkola nr 49 w Bielsku-Białej

2019-03-13

Co to jest smog? Jak sobie z nim radzić? I jakie są konsekwencje tego, że oddychamy zanieczyszczonym powietrzem? Dorosły temat - oczami dzieci. Sprawdzamy, jaką mali bielszczanie mają wiedzę na ten temat.

Piotr Sołtysek, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Zarządzania Energią

2019-03-06

Dodatkowych 250 starych pieców uda się zlikwidować w tym roku w Bielsku-Białej. To dzięki pożyczce, którą miasto zaciągnęło na ten cel. Jak długa jest kolejna chętnych do wymiany źródła ciepła w swoim domu? Czy jest szansa, żeby przeskoczyć na początek listy oczekujących i jakie zmiany zapowiadają się w programie dofinansowań? O tym wszystkim - w kolejnej części programu „Bielsko-Biała walczy o czyste powietrze”.

Katarzyna Szpak, Zarządzanie Nieruchomościami ADEON

2018-02-27

Podłączyli do sieci ciepłowniczej już nie jedną kamienicę. Powód? Chodziło głównie o bezpieczeństwo mieszkańców. Czy to była skomplikowana procedura? Jak długo trwały prace i czy były uciążliwe dla lokatorów? O tym wszystkim rozmawiamy z zarządcą kilku nieruchomości w Bielsku-Białej.

Sebastian Kufel, Straż Miejska w Bielsku-Białej

2018-02-20

Sprawdzają, czym mieszkańcy palą w piecach... z powietrza. W kolejnej części programu „Bielsko-Biała walczy o czyste powietrze” sprawdzimy, jak tę walkę toczy straż miejska. Będą wyniki ostatnich kontroli i pierwsze wnioski mundurowych.

Katarzyna Kordas- Biuro Zarządzania Energią UM

2019-02-13

O tym, jakim powietrzem oddychamy zima wiedzieć powinni wszyscy. Biuro Zarządzania Energią od 2011 r. prowadzi co roku kampanię "Bielsko Biała chroni klimat", zaadresowaną do przedszkolaków i uczniów oraz bielszczan. Jak to wygląda, ile osób bierze w tym udział?

Piotr Sołtysek, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Zarządzania Energią

2018-02-06

Jeśli w waszej kamienicy jest stary piec węglowy, to koniecznie posłuchajcie. Tym razem w programie "Bielsko-Biała walczy o czyste powietrze" rozmawiamy o dofinansowaniach do podłączenia się do sieci ciepłowniczej. Wyjaśniamy, rozwiewamy wątpliwości i podajemy konkrety.

Tomasz Wawak, "Zamień kopciucha na ekoczyściucha"

2018-01-23

"Zamień kopciucha na ekoczyściucha" to program realizowany w Bielsku-Białej w ramach budżetu obywatelskiego. Na czym polega i jaki jest jego cel, o tym rozmawiamy z autorem projektu Tomaszem Wawakiem.

Ireneusz Kiecak, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

2019-01-30

Od piątku można składać wnioski na wykonanie ogrzewania gazowego na koszt bielskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. To propozycja dla mieszkańców kamienic czy bloków, którymi zarządza ZGM. Jak skorzystać z programu "Zamień kopciucha na ekoczyściucha"? To wyjaśnia Ireneusz Kiecak, dyrektor zakładu.