Zmienią się godziny pracy. Powstanie trzeci PSZOK?Magda FritzMagda Fritz

Zmienią się godziny pracy. Powstanie trzeci PSZOK?

Dyskusję wśród bielskich radnych wywołała propozycja zmiany godzin pracy istniejących punktów, do których bielszczanie mogą przywozić m.in. zielone odpady, stary sprzęt AGD, czy opony.Czy w Bielsku-Białej powstanie trzeci PSZOK? Tak, ale nie szybko.

Zmienią się godziny pracy istniejących punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych: przy ul. Krakowskiej i ul. Straconki. Dlaczego? mówi o tym Magdalena Sobczak, kierownik biura do spraw gospodarki odpadami w mieście. Posłuchajcie. 

Nie wszystkim radnym nowe godziny otwarcia PSZOK-ów podobają się. Zwłaszcza, że w związku z przebudową ul. Krakowskiej mieszkańcy częściej wybierają punkt obok straży pożarnej, który po zmianie ma być otwarty w tygodniu do godz. 19:00.

W urzędzie miejskim wiedzą, że 2 takie miejsca to w przypadku ponad 170-tysięcznego miasta jest za mało.
Prezydent miasta Jarosław Klimaszewski przypomina jednak, że propozycji lokalizacji PSZOK-ów było kilka, ale były oprotestowywane przez mieszkańców. Posłuchajcie. 

Nowe godziny pracy PSZOK-ów w Bielsku-Białej będą obowiązywały od lipca tego roku.
Punkt przy ul. Krakowskiej ma pracować od poniedziałku do piątku w godzinach: od 7:00 do 19:00, a w soboty od 9:00 do 17:00. PSZOK przy ul. Straconki ma być otwarty w tygodniu od 9:00 do 19:00, a w soboty od 10:00 do 17:00. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: