Zmarła na kwarantannie
fot.: Google Street View
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Zmarła na kwarantannie

Zmarła zakażona koronawirusem pracownica urzędu skarbowego w Cieszynie.Przebywała w domowej kwarantannie. Tak jak inni pracownicy cieszyńskiej skarbówki chorujący na Covid-19. Informację tę potwierdził nam rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Katowicach Michał Kasprzak.

Gdy okazało się, że zakażonych w urzędzie jest już 10 osób cieszyński sanepid zdecydował o poddaniu testom wszystkich pracowników. Po przeprowadzeniu badań w ubiegłym tygodniu, liczba zakażonych wzrosła do 16. Przebadani zostali już prawie wszyscy - informuje Michał Kasprzak. Posłuchaj

W jakiś sposób doszło do zakażenia wśród urzędników? Podejrzewa się, że między innymi w trakcie wspólnej drogi do pracy.

Poza Cieszynem w urzędach skarbowych odnotowano do tej pory do pojedyncze zakażenia, między innymi w Bielsku-Białej.Posłuchaj
W sumie w woj. śląskim koronawirusa ma ponad 20 pracowników urzędów skarbowych.

Jednak ze względu na sytuację epidemiczną w woj. śląskim Izba Administracji Skarbowej w Katowicach zdecydowała, że z pracownikami skarbówki klienci mogą kontaktować się wyłącznie telefonicznie i przez internet.
Przed budynkami urzędów ponownie zostały wystawione skrzynki podawcze na dokumenty.
Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: