W bielskim parku od dzisiaj rosną perły
Fot. Beata Stekla
Beata SteklaBeata Stekla

W bielskim parku od dzisiaj rosną perły

Od dzisiaj w parku koło Bielskiego Centrum Kultury rośnie dziesięć krzewów magnolii. Symbolizują one dziesięć pereł, czyli kobiet ważnych dla Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia.Dzisiaj w Bielskim Centrum Kultury odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kongres. W tym roku wydarzenie to świętuje swoje dziesięciolecie. Na jubileuszową edycję złoży się siedem wydarzeń organizowanych między majem a grudniem oraz wydarzenie główne, czyli wrześniowa gala kongresu. Mirosława Nykiel posłanka, inicjatorka, organizatorka, patronka i dobry duch imprezy serdecznie zaprasza wszystkie panie do udziału. Posłuchaj Mile widziani są także panowie.

Kongres nie obyłby się bez wielu innych silnych kobiet, które poświęcają mu swój czas, ale też robią wiele dla swojej społeczności. Z tej licznej gromady wybrano dziesięć przedstawicielek, z których każda została patronką jednego krzewu. To sposób nie tylko na uhonorowanie tych osób, ale też uczczenie jubileuszu. Tym sposobem w parku powstał "Ogród Pereł".

Agnieszka Nowak, współorganizatorka kongresu wyjaśnia, dlaczego zdecydowano się akurat na krzewy magnolii. Posłuchaj Z kolei Mirosława Nykiel widzi to tak. Posłuchaj

W sadzeniu magnolii pomagał prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski. Tegoroczny kongres odbywa się pod hasłem "Już nigdy nie będziesz szła sama - idziemy z Tobą". Impreza wpisuje się w obchody 70-lecia połączenia Bielska i Białej.


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3Zobacz inne wiadomości tego autora: