To nie jest zwykła wyprawaMagda FritzMagda Fritz

To nie jest zwykła wyprawa

Mają wakacje. Będą wstawać o 4:00 rano, a potem pedałować do późnego popołudnia... Pojadą przez alpejskie przełęcze.Trwają ostatnie przygotowania do 8 edycji projektu „Rozkręć wiarę” ks. Grzegorza Kierpca z jednej z żywieckich parafii. 11 śmiałków wyruszy z Żywca do francuskiego sanktuarium. Przed nimi ok. 2 tys. kilometrów przez Alpy. Co będzie najtrudniejsze? Posłuchajcie. 

Do projektu może zgłosić się każdy chętny. W tym roku było ich ok. 40.
„Zapraszamy wszystkich, spotykamy się i wyruszamy na rower. Ci, którzy nie dają rady sami rezygnują”- mówi duchowny. W taki sposób wybrano 11 osób, mają od 17 do 54 lat. Niektórzy, tacy jak Adrianna Wisła pojadą po raz 6, ale większość jest nowa, jak Patryk Rus który po prostu odpowiedział na ogłoszenie duszpasterskie na końcu mszy św. Posłuchajcie. 

Wyprawa Żywiec- La Salette, która wystartuje 23 lipca to także pielgrzymka. Jej uczestnicy w trakcie podróży będą się modlić za osoby, które wpisały się do księgi intencji w żywieckiej konkatedrze. Po osiągnięciu celu, część rowerzystów pojedzie dalej przez Lazurowe Wybrzeże do Rzymu. 

foto: cel zeszłorocznej wyprawy w Norwegii/Facebook

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: