To nie jest pogoda na jeżdżenie autem
FB/Waszym Okiem - Radio BIELSKO
Beata SteklaBeata Stekla

To nie jest pogoda na jeżdżenie autem

"Jadę w stronę Gemini, auta stają w poprzek drogi przy skręcaniu w lewo czy prawo, nie ma tu żadnej odśnieżarki ani maszyny, która wysypywałaby sól."Powyższy cytat to treść e-maila jaki wysłała do nas dzisiaj czytelniczka. Padający od wczorajszego wieczora śnieg mocno komplikuje sytuację na drogach. Za pośrednictwem naszej strony na Facebooku - Waszym Okiem - Radio Bielsko - od samego rana donosicie o różnego rodzaju drogowych sytuacjach wywołanych intensywnym opadem: dachowaniach, stłuczkach, samochodach w rowach, tirach, które mają problem z pokonaniem podjazdów, czy szklance na jezdniach. 

Wygląda na to, że taka sytuacja jeszcze trochę potrwa. Ostatni komunikat IMGW mówi, że opady śniegu w Bielsku-Białej oraz powiatach bielskim, cieszyńskim i żywieckim potrwają do 4:00 nad ranem, przy czym te największe prognozowane były na dzisiaj - w ciągu dnia. Opady mają powodować przyrost pokrywy śnieżnej od 30 do 40 centymetrów, a lokalnie, na terenach powyżej 600 metrów n.p.m., do 45 centymetrów.

Przypominamy, gdzie trzeba dzwonić w sprawie odśnieżania dróg w Bielsku-Białej.

Główne ciągi komunikacyjne, dyżur całodobowy: (Firma PreZero Bielsko-Biała S.A.), tel. 33 499 20 16, 515 224 536, zima.bielskobiala@prezero.com.
 
Pozostałe ciągi komunikacyjne, dyżur całodobowy: strefa wschodnia i strefa zachodnia (Firma Eurovia Polska S.A.), tel. 572 754 254, utrzymanie.bielsko@eurovia.pl.
 
Kontakt do Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej w godz. 7:30 do 15:30 (w dni robocze od poniedziałku do piątku), tel. 33 472 60 10 wew. 120, 503 692 143, zgloszenie.lato_zima@mzd.bielsko.pl.



 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: