To dobre miejsce do szukania pracy
Magda FritzMagda Fritz

To dobre miejsce do szukania pracy

Konferencja otwierająca odbyła się w urzędzie miejskim, ponieważ bielska gmina po raz pierwszy włączyła się w organizację spotkań tej branży.W Bielsku-Białej ruszył tygodniowy festiwal informatyczny- BBDays4.IT.  

W ramach wydarzenia zaplanowano warsztaty w szkołach, eventy tematyczne w firmach IT, hackathon czyli maraton programowania na Szyndzielni oraz konferencję z najlepszymi praktykami. Festiwal organizują 3 bielskie firmy informatyczne. Kolejne są partnerami. Wszystkie otworzą swoje drzwi dla uczestników festiwalu. Będzie można wejść, rozglądnąć się i porozmawiać. Impreza ma zintegrować środowisko programistów. 

"To bardzo ważne wydarzenie dla tego miasta i regionu"- jeden z uczestników imprezy Wojciech Bachta, przedsiębiorca i prezes fundacji Startup Podbeskidzie mówi o problemach ze znalezieniem dobrego pracownika. Posłuchajcie. 

"W mieście działa publiczna uczelnia, od zawsze jest tu dobry klimat dla nowatorskich działań"- mówił podczas konferencji otwarcia prof. Jacek Nowakowski z Akademii Techniczno-Humanistycznej. Posłuchajcie

Festiwal BBDays4.IT potrwa do niedzieli. Większość wydarzeń jest bezpłatna, wymaga tylko wcześniejszej rejestracji.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: