Szlifują szyny nocą. Będzie ciszej na torach
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Szlifują szyny nocą. Będzie ciszej na torach

Specjalny pociąg szlifuje szyny od Goczałkowic przez Czechowice-Dziedzice po Zabrzeg. Ma odpowiednio przygotować nowy tor i powierzchnię szyn.Specjalna maszyna bada ultradźwiękami powierzchnię szyn, a następnie szlifuje specjalnymi tarczami. Praca odbywa się z dokładnością do dziesiętnych części milimetra. W zależności od potrzeb, pojazd nawet kilkukrotnie wykonuje przejazd z prędkością do 20 km/h. 
 
Maszyna pracuje po zmierzchu od godz. 20:30 do 8:30 rano, aby maksymalnie ograniczyć wpływ na rozkład jazdy. W nocy, podczas prac widać poświatę przy torach objętych pracami. Ekipa prowadząca roboty non stop czuwa nad bezpieczeństwem i jakością prac - zapewnia spółka PKP PLK S.A.
 
W tym czasie prowadzone są także prace na terenie stacji Czechowice-Dziedzice. Na odcinku Pszczyna – Skoczów za wybrane pociągi organizowana jest zastępcza komunikacja autobusowa. Informacje o przejazdach zostały ujęte w rozkładzie jazdy.
 
Efektem pracy specjalnego pociągu będzie ograniczenie hałasu powodowanego przejazdem składów. Podróżni zaś będą mieli bardziej komfortową podróż w kierunku Katowic, w Beskidy, czy do granicy z Czechami bądź Słowacją.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: