Ryby i grzyby są dla nich najważniejsze
fot.Koziańskie Stowarzyszenie Staw Kamieniołom
Tomasz KlimczakTomasz Klimczak

Ryby i grzyby są dla nich najważniejsze

Chcą przypilnować by nikt nie zarybiał stawu piraniami. Akwen jest coraz bardziej popularny nie tylko wśród mieszkańców gminy.Od października tego roku rozpoczęło działalność „Koziańskie Stowarzyszenie Staw Kamieniołom”.
Stowarzyszenie współpracuje z Urzędem Gminy Kozy podczas organizacji wydarzeń oraz w sprawach wiązanych z utrzymaniem porządku. Celem członków jest działanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego, a zwłaszcza ochrony ekosystemów wodnych oraz organizmów i roślin wodnych.

Mówi Artur Kuc przedstawiciel stowarzyszenia Posłuchaj:

Największym wydarzeniem  są zawody wędkarskie. Wokół stawu na terenie kamieniołomu w Kozach rozlokowane są numerowane stanowiska, w których przez kilka godzin wędkarze próbują swoich sił.

Drugą główną częścią działalności stowarzyszenia jest Rodzinne Grzybobranie "KOZAK", którego finał odbywa się na Hrobaczej Łące. Na przełomie lata i jesieni warto wybrać się do lasu i skorzystać z jego darów. W trakcie  grzybobrania możemy dowiedzieć się jak rozpoznawać grzyby i nauczyć je zbierać pod fachowym okiem certyfikowanego grzyboznawcy.
Zawody w grzybobraniu kończą się ważeniem i mierzeniem leśnych łupów oraz wyłonieniem zwycięzców.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: