Radny wykluczony z klubu. Złamał dyscyplinęMagda FritzMagda Fritz

Radny wykluczony z klubu. Złamał dyscyplinę

"Podjąłem decyzję zgodnie z moim sumieniem. Od 9 lat jestem członkiem komisji finansowej rady miejskiej"- mówi radny Matyja.Bielski radny Roman Matyja został wykluczony z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. To po ostatniej sesji rady miejskiej, w czasie której rozpatrywano „Raport o stanie Bielska-Białej za 2018 r” oraz wykonanie przez prezydenta zeszłorocznego budżetu.

„Radny Matyja złamał dyscyplinę klubową podczas głosowania nad 3 najważniejszymi uchwałami. 3-krotnie zagłosował inaczej, niż to wcześniej uzgodniliśmy”- mówi Przemysław Drabek, przewodniczący klubu radnych PiS. Posłuchajcie. 

Przypomnijmy, radni PiS-u podczas głosowań nad wotum zaufania dla prezydenta miasta, nad sprawozdaniem finansowym prezydenta za miniony rok oraz nad absolutorium wstrzymali się od głosu. Tylko Roman Matyja z tego klubu był ZA. 

Podczas posiedzenia klubu radnych PIS w tajnym głosowaniu Matyja został wykluczony z prac i działania w klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości. "Jednak w trosce o dalszą merytoryczną współpracę na rzecz Bielska-Białej i jego mieszkańców chcemy nadal dyskutować i działać w radzie miejskiej"- dodaje Drabek. 

"Podjąłem decyzję zgodną z sumieniem. Parametry finansowe naszego miasta są doskonałe, nigdy nie były lepsze"- powiedział nam radny Matyja. Dodał, że nie było łatwą decyzją zagłosować inaczej niż partyjni koledzy, ale podjął ją świadomie. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: