Potrzebują niewiele, wystarczy wasza piątka
Fot. Ulica Kreatywna
Beata SteklaBeata Stekla

Potrzebują niewiele, wystarczy wasza piątka

Streetworkerzy działający w ramach projektu Ulica Kreatywna są wszędzie tam, gdzie są dzieciaki: na podwórkach, boiskach, w parkach. Organizują im czas, a kiedy któreś zmaga się z problemem - reagują. Ulica Kreatywna działa w Bielsku-Białej. A poniżej o tym, o co chodzi z tytułową piątką.Dodajmy jeszcze, że projekt "uruchomił" bielski oddział Towarzystwa Psychoprofilaktycznego. O jego założeniach mówił dzisiaj na naszej antenie jego kierownik, Jarosław Warzecha. Posłuchaj

Ulica Kreatywna prowadzi także placówki wsparcia dziennego dla dzieci - przy ulicy Piastowskiej 4 i Wzgórze 19 w Bielsku-Białej. W Soblówce w gminie Ujsoły na Żywiecczyźnie prowadzi też Gniazdo, czyli miejsce, w którym organizowane są wyjazdowe zajęcia weekendowe. 

Pomieszczenia, w których działają "świetlice" wymagają remontu. Pierwotnie były przewidziane do zupełnie innych celów, dlatego potrzebne jest też dostosowanie do potrzeb obecnych użytkowników. 

Dlatego Ulica Kreatywna prosi was o wsparcie w postaci 5 złotych, czyli tytułowej "piątki". Może być mniej, może więcej, Chodzi o ideę. Pieniądze można przekazywać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl (TUTAJ).

- Bielsko-Biała liczy około 170 tysięcy mieszkańców. Gdyby każdy z nich podarował nam choćby złotówkę zrobiłaby się z tego ogromna kwota. Pieniądze te są nam potrzebne na remonty. Na to jest nam zdecydowanie najtrudniej pozyskać dotacje, z których utrzymujemy się jako stowarzyszenie - mówi Jarosław Warzecha. Posłuchaj

Liczy się każde  wsparcie, nie tylko finansowe. Dlatego Ulica Kreatywna chętnie przyjmie także pomoc rzeczową, w postaci potrzebnych materiałów (farby, gładzie, itp.). Równie mile widziani są ci, którzy chcieliby wesprzeć sprawę swoją własną pracą i przyłączyć się do prac remontowych. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: