Turniej w cieniu zamieszek w Chile
Magda FritzMagda Fritz

Turniej w cieniu zamieszek w Chile

Polska kadra młodzieżowa karate, w tym 3 zawodników z bielskiego klubu wystartuje w Mistrzostwach Świata WKF, które rozpoczynają się w Chile.Taką decyzję podjęła Polska Unia Karate po spotkaniu z przedstawicielami WKF, Światowej Federacji Karate oraz lokalnych władz. Przypomnijmy, w weekend zaczęły się zamieszki na ulicach Santiago, jest kilkanaście ofiar śmiertelnych.

Polska reprezentacja liczy 40 osób, w tym 31 zawodniczek i zawodników. Do starć z policją doszło po podniesieniu cen biletów za metro. W mieście wprowadzono stan wyjątkowy, godzinę policyjną, wszędzie można spotkać wojsko. 

Turniej zaczyna się w środę, wcześniej niektóre reprezentacje: Japonii, Szwecji i Wietnamu wycofały się z zawodów. Jak informuje Paweł Połtorzecki, prezes PUK decyzję o starcie podjęto po spotkaniu z władzami Santiago, które zapewniły o dochowaniu wszelkiej staranności w celu zapewnienia bezpieczeństwa startującym ekipom. Ponadto organizator imprezy zmienił plan zawodów, odwołano ceremonię uroczystego otwarcia Mistrzostw, a turniej odbędzie się bez udziału publiczności. W hali będą mogli przebywać tylko zawodnicy aktualnie startujący z trenerami i oficjalną delegacją.

Hala sportowa, w której odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Karate Olimpijskim WKF znajduje się na obrzeżach miasta.

Pomimo dramatycznych okoliczności w polskiej ekipie panuje zrozumienie dla zaistniałej sytuacji i pełna mobilizacja. „Trzymajcie za nas kciuki”-  piszą zawodnicy w mediach społecznościowych. Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Chile potrwają do niedzieli. 

foto: Facebook


Zobacz inne wiadomości tego autora: