Po amfetaminie wsiadł za kierownicę
Fot. KPP Oświęcim
Tomasz KlimczakTomasz Klimczak

Po amfetaminie wsiadł za kierownicę

Wpadł bo w samochodzie miał nieprawidłowo zamontowaną tablicę rejestracyjną. Do zatrzymania kierującego, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym doszło w Nowej Wsi w gminie Kęty. Wieczorem na ulicy Oświęcimskiej policjanci z grupy Speed zauważyli, że samochód marki Volkswagen, ma przednią tablicę rejestracyjną zamontowaną w sposób uniemożliwiający jej odczytanie. W związku z powyższym, kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej.

W trakcie czynności od razu dostrzegli, że 23-letni mieszkaniec Kęt najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem środków odurzających. Badanie śliny mężczyzny przy użyciu narkotestera wykazało obecność amfetaminy. Mężczyzna miał przy sobie dwa woreczki foliowe z tą substancją.

Oprócz nieprawidłowo zamontowanej tablicy rejestracyjnej mundurowi ujawnili jeszcze inne usterki między innymi: wycieki płynów eksploatacyjnych, uszkodzoną szybę przednią, a także wystające poza obrys pojazdu obręcze kół. Ponadto w pojeździe nie było wymaganego wyposażenia tj.gaśnicy oraz trójkąta ostrzegawczego.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Zobacz inne wiadomości tego autora: