Pierwszy protest wyborczy rozstrzygnięty [AKTUALIZACJA]Magda FritzMagda Fritz

Pierwszy protest wyborczy rozstrzygnięty [AKTUALIZACJA]

Sąd okręgowy w Bielsku-Białej przyznał rację posłance Miorsławie Nykiel, "jedynce" na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu wyborczym nr 27.AKTUALIZACJA 15.10
Bronisław Foltyn zaskarżył decyzję bielskiego wymiaru sprawiedliwości. Sąd Apelacyjny w Katowicach uchylił postanowienie i umorzył postępowanie.

WPIS:
Do zdarzenia doszło podczas jednej z debat wyborczych. Bronisław Foltyn, kandydat Konfederacji do Sejmu zapytał posłankę, czy należała do PZPR. Powołał się przy tym na list Janusza Januszewskiego, który w 2007 r. został wysłany do władz Platformy Obywatelskiej. Po debacie Foltyn zamieścił treść pisma na portalu społecznościowym. 

Parlamentarzystka wezwała Foltyna do zaniechania publikacji, która ją obraża i zażądała przeprosin. Kiedy nie doczekała się reakcji, złożyła wniosek do sądu. 

Bielski sąd orzekając w trybie wyborczym nakazał Bronisławowi Foltynowi zaprzestania rozpowszechniania treści zawartych w liście. W ciągu 48 godzin ma on opublikować oświadczenie w tej sprawie na Facebooku`u. Kandydat Konfederacji ma też pisemnie przeprosić Mirosławę Nykiel oraz wpłacić 2 tys. zł na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Postanowienie sądu jest nieprawomocne.

Bronisław Foltyn zapowiedział złożenie na rozstrzygnięcie zażalenia do sądu apelacyjnego. 


Zobacz inne wiadomości tego autora: