Nowa poradnia. Działa trzy razy w tygodniu
fot. Paweł Sowa/UM w Bielsku-Białej
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Nowa poradnia. Działa trzy razy w tygodniu

W Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej działa Poradnia Laktacyjna.To pierwszy dzień (wczoraj było oficjalne otwarcie) funkcjonowania Poradni Laktacyjnej w Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim. To miejsce, w którym mamy mogą uzyskać bezpłatną pomoc i poradę w zakresie karmienia piersią. Środki na wyposażenie poradni - i dostosowanie pomieszczeń - pochodzą z budżetu miasta. To było 60 tys. zł.

Prezydenta Bielska-Biała pytaliśmy o to: skąd pomysł na to, by w BCO wygenerować ten typ opieki medycznej? - Odpowiedź jest dosyć prosta: od bielskich mam. Zapotrzebowanie takie było zgłaszane od jakiegoś czasu. Zależy nam, jak wszystkim samorządom, aby rodziło się jak najwięcej dzieci - mówił dziś na naszej antenie Jarosław Klimaszewski. POSŁUCHAJ.

Poradnia Laktacyjna znajduje się przy ul. Wyspiańskiego 21, tam gdzie jest także Oddział Noworodkowy. Poradnia otwarta będzie trzy dni w tygodniu: w poniedziałki i piątki w godz. 9.00-13.00 oraz w środy w godz. 13.00-15.00. Beskidzkie Centrum Onkologii deklaruje, że jeśli tylko będzie taka potrzeba, miejsce będzie czynne częściej. Rejestracja prowadzona jest pod nr tel. 33 827 25 34.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: