Niezwykły koncert przeciw nienawiści. Są konkrety!Magda FritzMagda Fritz

Niezwykły koncert przeciw nienawiści. Są konkrety!

Ponad setka artystów wystąpi na koncercie przeciw nienawiści „Gramy doBBro” w Bielsku-Białej.11 lutego zaśpiewają m.in. Beata Przybytek, Beata Bednarz, Iwona Loranc, Rafał i Marta Sawiccy, Natalia Janoszek, Anna Guzik, Tomasz Lorek, czy zespoły „Akurat” oraz „Dzień dobry”. 

Pomysł narodził się po bestialskim ataku na prezydenta Gdańska w kilku głowach. "Rzucony" w mediach społecznościowych zjednał kolejnych muzyków. Wszyscy spotkali się w gabinecie prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego. "Mamy 30 wykonawców, w tym aż 20 zespołów! Myślę, że listę mamy już zamkniętą. Każdy z artystów zaprezentuje to, co ma do powiedzenia w sprawie wydarzenia, z powodu którego skrzyknęliśmy się"- mówi gitarzysta, Tomasz Madzia. Posłuchajcie. 

Idea, żeby nie milczeć w obliczu tragedii na finale 27 WOŚP w Gdańsku pojawiła się także wśród artystów bielskiej sceny dramatycznej. "Mogłem odpowiedzieć tylko w ten sposób, że udostępniam teatr"- mówi Witold Mazurkiewicz, dyrektor Teatru Polskiego. Posłuchajcie. 

Koncert odbędzie się 11 lutego o godz. 18:00 w Teatrze Polskim. Wstęp będzie wolny, ale wcześniej trzeba będzie zdobyć wejściówkę. Ci którzy nie zmieszczą się w środku, będą mogli koncerty oglądać na zewnątrz- na telebimie. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: