Na trybunach było gorąco
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Na trybunach było gorąco

Zwycięstwa na pożegnanie I ligi nie było. Podbeskidzie przegrało ostatni mecz w sezonie. Awans do ekstraklasy drużyna z Bielska-Białej miała już jednak zapewniony.W ostatniej kolejce Fortuna 1 Ligi mający awans w kieszeni Górale podejmowali walczący o grę w barażach zespół Chrobrego Głogów. Trener gospodarzy Krzysztof Brede wystawił galowy skład, by godnie pożegnać się z I ligą i - w tym sezonie - z kibicami.

Jednak to goście byli na boisku waleczniejsi, mieli więcej okazji do strzelenia gola i ostatecznie wygrali mecz po golu z rzutu karnego. Mimo to, drużyna z Głogowa w barażach o ekstraklasę nie zagra. Zabrakło jej punktu!
 
Dla Podbeskidzia porażka w ostatnim meczu oznacza, że nie awansuje do PKO Ekstraklasy z pozycji lidera. Na finiszu rozgrywek bielszczan wyprzedziła Stal Mielec. Kibice jednak przegraną nie byli przejęci, dla nich najważniejsze jest to, że Górale w kolejnym sezonie zaprezentują się w krajowej, piłkarskiej elicie. Posłuchaj
 
Na ostatni w tym sezonie mecz Podbeskidzia przyszli nie tylko wierni kibice. Sukces przyciąga nowych ludzi, takich jak Jakub, który choć interesuje się piłką nożną, to na stadion w Bielsku-Białej przyszedł po raz pierwszy… Posłuchaj
 
Po spotkaniu z Chrobrym Głogów piłkarze podziękowali kibicom, a kibice piłkarzom. Na małej scenie wystąpiła m.in. formacja Psio Crew, a fetę zakończył pokaz sztucznych ogni.

 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: