Na powitanie wakacji: balon i tyrolka
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Na powitanie wakacji: balon i tyrolka

Z przytupem wakacje zostaną przywitane na pikniku w Czechowicach-Dziedzicach. Wydarzenie odbędzie w nowym Parku Szwajcarska Dolina.W piątek, tuż po zakończeniu roku szkolnego, uczniowie z Czechowic-Dziedzic zaproszeni są do nowego parku, który powstał na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W trakcie pikniku zresztą park ten zostanie dopiero oficjalnie otwarty, choć mieszkańcy nie tylko Czechowic-Dziedzic korzystają z jego uroków już od wiosny.
 
Na rozpoczęcie wakacji dla dzieci i młodzieży przygotowano sporo atrakcji: prezentacje, animacje, pokazy i warsztaty sportowe. I tak na przykład, będzie można pojeździć wspólnie z instruktorem jazdy na rolkach. Triki na dwóch kółkach zaprezentuje Rowerowa Akademia Juniora. Specjaliści pokażą też jak bezpiecznie korzystać z wybudowanej trasy MTB. 
 
Sporą dawkę adrenaliny zapewni też z pewnością zjazd 100-metrową tyrolką nad Aktywną Doliną! Posłuchaj Z kolei na boisku treningowym będzie można zobaczyć balon na ogrzane powietrze  - dodaje naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach Grzegorz Wąsik. PosłuchajJeśli będzie dobra pogoda, balon wystartuje!
 
Na piknikowej polanie o dobrą zabawę dzieci zadbają harcerze. Swoje dołoży też też grupa perkusyjna „Walimy w kocioł”, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ligoty oraz Sambor Dudziński z Dźwiękowiązałką.
A na koniec rozpalone zostanie ognisko, na którym będzie można upiec kiełbaski.
 
Wszystko rozpocznie się w piątek o godz. 17.00. Wcześniej najmłodsi będą walczyli o tytuł Super Dzieciaka 2022. 
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: