Mierzenie temperatury i większe odstępy między stolikami
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Mierzenie temperatury i większe odstępy między stolikami

Tydzień pozostał do startu matur. Egzamin dojrzałości w tym roku będzie inny niż zwykle. Trzeba podjąć ekstra środki ostrożności w związku z epidemią koronawirusa.O organizację matur w szkołach prowadzonych przez powiat bielski pytano na dzisiejszej konferencji. Starosta Andrzej Płonka mówi, że na pewno maturzystom mierzona będzie temperatura i obowiązkowo zachowanie odpowiednich dystansów między ławkami.

Badań przesiewowych u maturzystów w kierunku koronawirusa nie będzie (pisaliśmy o tym TUTAJ). Przyszła negatywna odpowiedź na postulat skierowany do wojewody. Starosta dodał, że samorząd był nawet gotów po połowie podzielić się z budżetem państwa kosztami takich badań. Posłuchaj.

- Będzie pewnie problem, o którym mówimy: co zrobić z takim młodym człowiekiem, jeśli pojawi się gorączka? Zabiegamy o to, by mieć w dyspozycji lekarza w razie takiego ryzyka, żeby przyjechał na miejsce - objaśnia Andrzej Płonka. 

- Egzaminy maturalne odbędą się w większej ilości sal lekcyjnych, żeby zapewnić odległość minimum 1,5 metra, tak jak jest w wytycznych wskazane [...]. Organizacyjnie jesteśmy przygotowani. Odbyły się spotkania się z dyrektorami jednostek naszych oświatowych. Przygotowaliśmy wszystkie wytyczne: dla uczniów, dla nauczycieli, dla obsługi - dodaje Dorota Nikiel, członkini zarządu powiatu bielskiego. 

W szkołach podległych bielskiemu starostwu w tym roku do matury przystąpi ok. 250 uczniów.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: