Przed maturą test na koronawirusa?
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Przed maturą test na koronawirusa?

O badania w kierunku koronawirusa dla uczniów i nauczycieli oraz o wyznaczenie drugiego terminu dodatkowej matury w sierpniu wnioskują samorządowcy z województwa śląskiego.Testy na koronawirusa dla maturzystów i nauczycieli? Tego chce Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego. Podczas ostatniego wirtualnego spotkania starostów pojawiło się wiele wątpliwości związanych z egzaminem dojrzałości.

-W każdej szkole ma zostać przygotowana izolatka dla osób, u których stwierdzone zostaną objawy choroby. Nie wiemy, kto i w jaki sposób miałby o tym decydować. Podwyższona temperatura może być przecież efektem stresu i emocji związanych z egzaminem - mówi Dorota Nikiel z zarządu powiatu bielskiego, odpowiedzialna za oświatę, posłuchajcie!
 
Prośba o przebadanie przystępujących do egzaminów i pedagogów trafiła do wojewody śląskiego.

Ponadto starostowie śląskich powiatów chcą, by minister edukacji wyznaczył drugi termin dodatkowej matury w sierpniu. Obecnie to data lipcowa. Jeśli ktoś nie przystąpi do egzaminu w czerwcu ani miesiąc później, to straci cały rok. A sytuacja epidemiczna w województwie śląskim wciąż jest poważna. Tylko w powiecie pszczyńskim na kwarantannie przebywa obecnie około tysiąca mieszkańców.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: