Matylda uratowana!
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Matylda uratowana!

Trzy dni i noce trwała walka o życie Matyldy z żywieckiej stajni mini-zoo. To owieczka, przedstawicielka ozdobnej rasy zwanej owcami świętego Jakuba. Niestety, nie przyszła na świat zdrowa i dawano jej niewielkie szanse na przeżycie.W zalewie złych lub niepokojących informacji szukamy tych dobrych i optymistycznych. A dostarczycielem takich właśnie wiadomości jest żywiecka stajnia miejska - mini zoo. Tam właśnie przyszła na świat owieczka świętego Jakuba. Owce tej ozdobnej rasy mają 4 rogi i cieszą się dużą popularnością w ogrodach zoologicznych.

Niestety, owieczka, która urodziła się w Żywcu, miała defekt: krzywą nóżkę, co oznacza kłopoty z chodzeniem. Posłuchaj W związku z tym została odrzucona przez matkę. Przez kilka dni o jej życie walczył opiekujący się zwierzętami w mini-zoo Dawid Błoński. PosłuchajSpędził w placówce trzy noce karmiąc owieczkę mlekiem i jego poświęcenie przyniosło efekty.

Szczęśliwe zwierzę wróciło do zdrowia i opuściło Żywiec. Matylda wyjechała do gospodarstwa w centralnej Polsce, gdzie ma do swojej dyspozycji duży trawiasty wybieg. W nowym domu ma też nowe imię. Teraz nazywa się Tosia.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: